Charakteristika MŠ

Od 1. 9. 2022 otevíráme nové pracoviště Vila na adrese K Dubině 693. Zde budou připraveny dvě třídy, každá pro 15 dětí. 

 

Mateřská škola Doubek Pardubice je čtyřtřídní. Její součástí je MŠ Svítkov (hlavní pracoviště) a MŠ Lány na Důlku (odloučené pracoviště). 

MŠ Svítkov se nachází v klidném prostředí budoucí vilové zástavby městského obvodu Pardubice 6 v blízkosti lesa. Moderní přízemní budovu MŠ  obklopuje zahrada s rozmanitými herními prvky. V budově se nachází 3 třídy pro celkový počet 75 dětí. Děti jsou ve třídách rozdělené podle věku.  Součástí školy je i školní jídelna, která připravuje svačinky a obědy i pro odloučené pracoviště v Lánech na Důlku. 

MŠ Lány na Důlku sídlí v jedné z přízemních částí samostatně stojící jednopatrové budovy a rovněž se nachází v klidném prostředí vilové zástavby v bezprostřední blízkosti dětského hřiště. Přilehlá zahrada s bohatou zelení je rovněž vybavena herními prvky a zahradním domkem s hračkami. 26 dětí je zařazeno v jedné věkově heterogenní třídě.

Našim cílem je vytvářet místo, kde všichni rádi tráví svůj čas. Individuální přístup a rozmanitou nabídku činností bereme jako samozřejmost. Děti vzdělávají plně kvalifikované paní učitelky, které se stále ve svém oboru zdokonalují. Součástí týmu je i paní učitelka logopedka. Nadstavbou je umístění finské sauny a keramiky v prostorách budovy ve Svítkově. 

Součástí budov obou mateřských škol je školní kuchyně.